Czyszczenie skórzanego kombinezonu motocyklowego

Pewnie wielokrotnie się zastanawiałeś czy czyszczenie skórzanego kombinezonu motocyklowego ma jakiś większy sens. Otóż ma. Regularna pielęgnacja takiego skórzanego odzienia, które jak sam wiesz do najtańszych nie należało może sprawić, że nie tylko będzie on wyglądał zdecydowanie lepiej, ale i dłużej posłuży nam w bardzo dobrym stanie, a co za tym idzie pozwoli oszczędzić konieczności szybkiego kupowania kolejnego.

W specjalnych sklepach, gdzieś między półkami na których znajdują się akcesoria motocyklowe, a tymi na których stoją środki chemiczne do samego motocyklu, znajdziesz odpowiednie środki do czyszczenia odzieży. Ich zakup z pewnością nie będzie stanowić ogromnej ujmy na Twoim budżecie, a może pozwolić Ci dłużej cieszyć się drogim kombinezonem, który kupiłeś. Środki te bowiem zapobiegają m.in. blaknięciu i twardnieniu, a w konsekwencji i pękaniu.

W jaki sposób czyścić skórzany kombinezon?

Istotną informacją jest tutaj fakt, że skóra podlega procesowi starzenia się, co oznacza że istotny wpływ ma na nią wilgoć oraz promieniowanie UV. W konsekwencji powierzchnia może się przesuszać, i pojawiać się będą zadrapania.

Osoby, które nie będą odpowiednio troszczyć się o swoje kombinezony motocyklowe, czyścić ich oraz konserwować, po kilku sezonach będą musiały zaakceptować fakt, że wyglądają one już bardzo nieestetycznie.

Najlepszym rozwiązaniem jest więc zainwestowanie w specjalne preparaty do pielęgnacji skóry, które poza samym kombinezonem wykorzystamy również do czyszczenia innych elementów garderoby, takich jak chociażby buty czy rękawice. Aby skutecznie i delikatne wyczyścić skórzany kombinezon przygotuj gąbkę – koniecznie unikaj szorstkich powierzchni czyszczących.

Konserwacja kombinezonu skórzanego

Gdy już przy zastosowaniu odpowiednich środków wyczyścimy skórzany kombinezon motocyklowy, poleca się poddanie go impregnacji. W tym celu niezbędna będzie szmatka wykonana z mikrofibry oraz specjalny preparat. Jego zadaniem będzie wygładzenie skóry, nabłyszczenie jej i zabezpieczenie przed oddziaływaniem wilgoci. Gdy naniesiesz na skórę preparat odłóż do wyschnięcia. Działaj bez pośpiechu. Gdy będzie już całkiem suchy ponownie nanieś balsam stosując gąbkę. Z kolei jego zadaniem jest zmiękczenie skóry i odświeżenie jej koloru. Działanie takie sprawi, że skóra będzie zdecydowanie bardziej elastyczna i mniej podatna na pękanie.

Od czasu do czasu warto oddać skórzany kombinezon do pralni chemicznej, gdzie zostanie w sposób profesjonalny wyczyszczony i zaimpregnowany. Osoby, które mają wprawę mogą zrobić to lepiej od nas, jednak nie jest powiedziane, że taka samodzielna pielęgnacja nie jest ważna. Istnieje również sposób na pobycie się nieprzyjemnych zapachów z kombinezonu – w tym celu należy poddać go ozonowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *