Motocykl – jak zacząć?

Rozpoczęcie jazdy motocyklem wymaga właściwie jedynie podjęcia odpowiedniej decyzji. Obecnie takim o pojemności 125 ccm możemy zgodnie z przepisami jeździć, posiadając prawo jazdy kategorii B. Nie ma konieczności zdawania dodatkowego egzaminu i robienia kolejnej kategorii.

Co potrzeba by zacząć?

Poza samym motorem warto wyposażyć się z odpowiedni ekwipunek, który zapewni nam bezpieczną jazdę. Kupując jakiekolwiek części motocyklowe, warto koncentrować się na pomocy specjalistów, szczególnie jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z jednośladem i zupełnie nie znamy się na osprzęcie.

Z pewnością, aby zacząć jeździć musimy posiadać pewne minimum wyposażenia. Nigdzie nie pojedziemy bez kasku motocyklowego. Jest to określone w przepisach, jednak to również kwestia bezpieczeństwa, które każdy powinien przestrzegać.

Kolejnym elementem są rękawice motocyklowe, które może wydają się na pierwszy rzut oka niepotrzebne, jednak z pewnością, gdy dojdzie do upadku, nawet takiego niegroźnego docenisz, że je założyłeś, a ponadto chronią przez różnymi warunkami pogodowymi.

Jeśli nie zamierzasz po miesiącu odstawić motocykla w kąt warto zdecydować się również na zakup odpowiedniej odzieży motocyklowej. W jej skład wchodzą kurtka, spodnie oraz buty. Nie muszą być od razu bardzo drogie, ale na pewno zwiększą poczucie bezpieczeństwa w czasie stawiania pierwszych kroków.

Początki są trudne

Najpierw na jakimś parkingu opanuj techniczną obsługę swojego nowego motocykla. Musisz umieć ruszyć, zatrzymać się, manewrować, ale również zmieniać biegi czy pracować gazem. Gdy się tego nauczysz wybierz się na pierwszą przejażdżkę. Najlepiej jeśli będzie to mało uczęszczana trasa. Po pewnym czasie poczujesz się pewniej i będziesz swobodnie przemieszczać się motocyklem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *