O czym pamiętać kupując pierwszy motocykl?

Gdy kupujesz pierwszy motocykl jesteś przejęty, to również spore przedsięwzięcie. Niestety w tym momencie wiele osób zupełnie zapomina o zdrowym rozsądku. Bo akurat trafił się taki fantastyczny, który bardzo się podoba… ale problem w tym, że nie koniecznie jest on najlepszym rozwiązaniem przy Twoich umiejętnościach, szczególnie jeśli dopiero zaczynasz.

Z pewnością odwiedzisz sklep motocyklowy, będziesz też szukać używanych jednostek. Jednak przez cały czas powinieneś pamiętać, że zdane prawo jazdy na motor nie czyni z Ciebie mistrza szos. Na kursie nauczyłeś się podstaw, a żeby zyskać niezbędne umiejętności, musisz przejechać wiele kilometrów i zakrętów.

Rodzaj motocykla dla Ciebie

Przed pierwszym zakupem musisz się zastanowić, jak właściwie będziesz jeździć. Do offroadu najlepsze będą crossy i enduro. Jeśli zaś planujesz wycieczki szosą to zapoznaj się z opcjami turystycznymi i sportowymi.

Z pewnością od razu chciałbyś mieć mocny silnik. Zastanów się jednak czy rady starszych nie są uzasadnione i nie lepiej na początek zdecydować się na jednostkę 125 ccm, o mocy nie większej niż 11 kW. Nie posiadasz jeszcze dużych umiejętności i na mocniejszej maszynie mógłbyś stanowić zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu. Zobaczysz jak Twoje umiejętności rosną w miarę przejechanych kilometrów. Z czasem możesz zdecydować się na silnik 250-500ccm. Silnik o dużej pojemności, to przede wszystkim konieczność zachowania rozsądku, ale również posiadania umiejętności, których nie posiada się od razu.

Przed zakupem przymierz się do motocykla. Musisz na nim usiąść i sprawdzić czy nogami sięgasz podłoża. To niezwykle ważna kwestia. Sprawdź również ile motocykl, który zamierzasz kupić waży, jeśli będzie nadmiernie ciężki będziesz mieć kłopot z opanowaniem go chociażby na zakrętach. Słuchaj rad starych motocyklistów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *