Po co w kurtce motocyklowej membrana?

Gdy poszukujemy odzieży motocyklowej rodzi się wiele pytań. Z pewnością nie jest to mały wydatek, więc jeśli już chcemy kupić kombinezon, lub kurtkę i spodnie na motor warto przeanalizować wszystkie możliwości i dodatkowe rozwiązania, bo z pewnością jest to zakup co najmniej na kilka lat.

Gdy odwiedzamy sklep motocyklowy w poszukiwaniu odpowiedniego stroju do jazdy, stajemy przed szerokim wyborem. W wielu propozycjach znajduje się tajemnicza membrana. Jest to rozwiązanie, które z pewnością warto rozważyć

Czy membrana jest mi potrzebna?

Efekt zastosowania membrany w kurtce czy spodniach motocyklowych może zepsuć niewłaściwie dobrana bielizna termoaktywna, więc i tutaj warto stawiać na jakość. Jeśli już wcześniej zdarzyło Ci się jeździć motocyklem, to na pewno miała miejsce sytuacja, że „złapał” Cię deszcz i po dojechaniu na miejsce całe ubranie musiałeś wyżymać.

Dobrej jakości membrana zdecydowanie poprawia komfort jazdy. Jednak to nie jedyna jej właściwość. Przede wszystkim zapewnia wodoszczelność, wiatroszczelność oraz oddychalność. Sprawia, że nasze ciało ma zapewnioną lepszą wentylację, zaś para wodna odprowadzana jest na zewnątrz, dzięki czemu zapobiega wychładzaniu się organizmu.

Membrana może być na stałe połączona z kurtką lub spodniami lub też odpinana. W kwestii tego co będzie wygodniejsze, decyzję musisz podjąć samodzielnie, bo każde z tych rozwiązań na grupę zarówno zwolenników jak i przeciwników. Jeśli membrana jest wypinana to zazwyczaj strój jest droższy. Jednak ma to również odniesienie do jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *